Step by step
Tym razem nie chodzi o słowa popularnej piosenki, ale o sposób wykonania dwóch największych witryn aluminiowych w prezentowanym obiekcie. Obie konstrukcje, o imponujących wymiarach 3300 mm na 2400 mm, wykonaliśmy w wersji z połączonymi ze sobą szybami pod kątem 180 stopni, w tzw. systemie step.
Rozwiązanie pozwoliło uzyskać imponujący efekt. Łączenie jest wąskie i charakteryzuje się dużą szczelnością na wodę i powietrze.
Wszystkie pozostałe okna i drzwi HST również zostały wykonane z aluminium. Ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, komfort użytkowy oraz dyskrecję zapewniają podtynkowe żaluzje fasadowe. W budynku zamontowano także segmentową bramę garażową, dzięki czemu auta będą bezpieczne w suchym i ciepłym garażu.
„Step by step”, czyli krok za krokiem, doskonale opisuje sposób wykonania naszego montażu, który jest zaplanowany i szczegółowo opisany w umowie. Prawidłowy montaż na tym obiekcie wykonała nasza autoryzowana ekipa montażowa SZEDA.
Nasz prawidłowy montaż to:
- odpowiednie przeniesienie na mury budynku, wszystkich sił działających na okna
- odporność połączeń ram z murem, na przenikanie wody i powietrza
- ochrona izolacji z piany przed promieniowaniem UV
- właściwe podparcie konstrukcji
- zgodność z aktualnymi wymaganiami prawnymi
- spełnienie wymogów projektowych i obiektowych
- osobna, dodatkowa gwarancja
Zastosowane produkty:
- okna aluminiowe Aliplast STAR oraz drzwi podnoszono-przesuwne HST Aliplast ULTRAGLIDE firmy AdamS
- żaluzje fasadowe BOX Z90 firmy SELT
- brama garażowa LPU42 firmy HÖRMANN