Okna narożne to pomysł, który bardzo często spotkamy w nowoczesnej architekturze. Rozwiązanie zapewnia pomieszczeniom maksymalną ilość światła.


Od niedawna na rynku pojawiło się zupełnie nowe rozwiązanie kątowe. Nie stosuje się tradycyjnych łączników, tylko połączenie stepowane, szyba do szyby. Okna łączone na step (glass corner) najczęściej wybierają inwestorzy, dla których ten nowatorski patent i ponadprzeciętny widok ma bardzo duże znaczenie.

Jak wykonane jest połączenie na step?
Podczas montażu konstrukcji narożnik wykonany z szyb jest sklejany specjalistycznym szczeliwem silikonowym. Szkło jest odpowiednio przygotowane i w miejscu połączenia pakietów pokryte emaliom, najczęściej w kolorze czarnym. Tak wykonane łączenie, jest prawie niewidoczne od strony zewnętrznej, dzięki lustrzanemu efektowi szkła. Brak tradycyjnego łącznika daje architektom i projektantom zupełnie nowe możliwości. Bryła budynku przybiera zupełnie inną formę, a minimalistyczne połączenie jest bardzo przyjemne dla oka. To także bardzo korzystne rozwiązanie pod względem ograniczenia mostków cieplnych. Łączenie szyba do szyby osiąga najlepsze parametry i wykazuje najmniejsze straty energii. Warunkiem koniecznym jest zastosowanie szkła hartowanego. Szkło tego typu zapewni połączeniu wymagane bezpieczeństwo i wytrzyma pojawiające się tam naprężenia termiczne.

Prezentowana inwestycja: Miejscowość Rybczyzna.
Stolarka: Okna aluminiowe Aliplast Genesis, drzwi podnoszono-przesuwne Aliplast Ultraglide Monorail firmy AdamS.
Drzwi zewnętrzne: Prestige Termo Lux firmy Wikęd.
Osłony zewnętrzne: Żaluzje fasadowe Z90 Box firmy Selt, oraz rolety zewnętrzne RZ firmy Krispol.
Prawidłowy montaż: folie i powłoki firmy Tremco-Illbruck, podwaliny purenitowe, kleje hybrydowe, dedykowane i atestowane mocowania mechaniczne.