Inwestor wraz z architektem przy projektowaniu tego budynku, uwzględnił większość najnowszych i dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych. Zaprojektowano duże i piękne okna o wysokich parametrach użytkowych. Dobraliśmy wspólnie z zamawiającym stolarkę PCW z firmy AdamS. Okna Passiv-line Plus połączone z czterema drzwiami podnośno-przesuwnymi HS Premium-line spełniły wszystkie oczekiwania inwestora.
Zewnętrzny kolor miał być jak najbardziej zbliżony do naturalnego drewna, więc decyzja padła na piękną okleinę Winchester. Wewnątrz, zgodnie z życzeniem projektanta, zastosowana została najnowsza okleina Woodec Dąb Turner. Wyjątkowej jakości okleina, która również niesamowicie wiernie odwzorowuje usłojenie drewna.
Czuć na niej wyraźnie strukturę, a jej powierzchnia jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwa do utrzymania w czystości. 
Ma uniwersalny i ponadczasowy wzór, który pojawi się jeszcze w wielu projektach architektonicznych. Ponieważ dom ma być energooszczędny, architekt przewidział montaż okien, w warstwie ocieplenia (izolacji).
Zastosowaliśmy sprawdzone i pewne rozwiązanie, system MOWO- Montaż Okien w Warstwie Ocieplenia, firmy Illbruck.
System ten pozwala realnie ograniczyć wartości liniowych mostków cieplnych. Jest szczelny na powietrze, osiągając współczynnik infiltracji powietrza na poziomie
a <0,1[m3/m•h•daPa2/3], a także ma dobre parametry akustyczne na poziomie 36 dB.
Firma Illbruck, przy zachowaniu procedur montażowych, udziela 5 letniej gwarancji na system. 
Prawidłowo zamontowane okna, osiągają wszystkie założone rezultaty, zgodne z wymaganiami krajowych przepisów techniczno- budowlanych oraz ustalonych wymagań obiektowych.
Do prawidłowo zamontowanych okien, domontowaliśmy żaluzje fasadowe firmy SELT. Żaluzje zostały wykonane w wersji samonośnej, podtynkowej.
Sterowanie oczywiście elektryczne, za pomocą silników firmy Somfy.
Głównym celem żaluzji fasadowych, jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem i promieniowaniem słonecznym.
W budynku zamontowaliśmy również drzwi firmy WIKĘD, oraz bramę garażową firmy Hörmann o imponującej szerokości 5,5 metra.
Wszystko razem prezentuje się okazale. To było trudne, ale zarazem interesujące zlecenie. 

Szymko - Prawidłowy Montaż z gwarancją szczelności 

.
.
.

#okna #oknapcv #pcv #pvc #pcw #adams #passivlineplus #szymko 

#drzwi #hspremium #woodec #okleina #strukturadrewna #montażokien #prawidłowymontaż

 #ciepłymontaż #szczelnymontaż #budowa #dom #żaluzjefasadowe #selt #wikęd #illbruck #somfy

 #hörmann #mowo #systemyosłonowe #salonokien #bramagarażowa #wichester