Montaż okna, drzwi Białystok

Stolarka w dzisiejszym budownictwie jednorodzinnym, to głównie wielkie przeszklenia i duże drzwi podnoszono-przesuwne przy wyjściach na tarasy. A czy wiedzą Państwo jaki materiał do produkcji tak wielkich okien i drzwi, będzie najlepszy? 

Tym razem o naszej ostatniej realizacji, opowie Państwu współwłaściciel firmy, Pan Kamil.
Do ponad 500 metrowego budynku, nasza firma dostarczyła i prawidłowo zamontowała okna i drzwi aluminiowe Aliplast STAR & GENESIS z firmy AdamS.

Okna i drzwi wykonane z aluminium nie są na rynku stolarki budowlanej, jakąś szczególną nowością. W ostatnim okresie zaczynają grać jednak ,,pierwsze skrzypce”.
Najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane przy produkcji okien aluminiowych sprawiają, że stały się one wyjątkowo cenione.

Kolor bardziej znany pod nazwą Winchester.
Zarówno ramy, jak i skrzydła okien wykonane są w kolorze drewnopodobnym, o ciepłym odcieniu. Stolarka w tej drewnianej tonacji prezentuje się bardzo efektownie.

W okresie wszechobecnego koloru antracyt, okna w kolorze drewnopodobnym, są ciekawą odmianą dla oka. Według naszych raportów z zamówień, to właśnie okna w kolorze winchester, zajmują drugie miejsce, jeśli chodzi o wybór naszych inwestorów.

Gdy większość z nas, jeszcze smacznie śpi w objęciach Morfeusza, nasze ekipy montażowe już dawno są na nogach.
Od wczesnego rana przygotowują się do wykonania kolejnego prawidłowego montażu.
Bezpiecznie pakują okna i drzwi, kompletują niezbędne akcesoria, uzupełniają produkty montażowe.

Gdy dochodzą Państwo do etapu zamawiania i montażu, swoich wymarzonych okien i drzwi, są Państwo pełni lęków i obaw, mają mnóstwo pytań i wątpliwości.

Eksperci z naszej firmy, już kilkukrotnie wypowiadali się na łamach gazety ,,Monter Stolarki”. Branżowe pismo, które w fachowy sposób opisuje trudny temat montażu stolarki otworowej. Tym razem o wypowiedź, został poproszony jeden z naszych współwłaścicieli.

Tym razem, to nie o słowa popularnej piosenki chodzi, a o sposób wykonania dwóch największych witryn aluminiowych w prezentowanym obiekcie.
Obie konstrukcje o imponujących wymiarach 3300mm na 2400mm wykonaliśmy w wersji połączonych ze sobą szyb, pod kątem 180 stopni na tzw: step.

W nowoczesnym budownictwie bardzo często mamy do czynienia z oknami, których płaszczyzna nie jest wykonana w linii prostej.

I wcale nie chodzi o rodzaj piwa, tylko o kolor okien wybierany przez naszych inwestorów. Ciemne kolory to zdecydowana większość naszych zamówień u producentów stolarki.

Projektanci i inwestorzy coraz odważniej podchodzą do swoich inwestycji. W aranżacjach widujemy już w stolarce nie tylko kolor biały, czy też drewnopodobny, ale także śmiałe i nasycone jednolite barwy. Jednym z ostatnich krzyków mody jest elegancka czerń. 

Po okna w czarnym kolorze coraz odważniej sięgają osoby śledzące najnowsze trendy w stolarce otworowej.
Nie widać ich jeszcze bardzo dużo, ale pomału zaznaczają swoją obecność.

Jednym z głównych zadań prawidłowego montażu okien i drzwi jest uzyskanie właściwej temperatury na wewnętrznej powierzchni połączeń okien z ościeżami, aby  wyeliminować zjawisko kondensacji pary wodnej. 

Stolarka wykonana w tym kolorze była przed paroma laty bardzo popularna.
Póżniej pojawiła się okleina orzech, a następnie nastała i trwa nieprzerwanie do dziś era okleiny antracyt.

Mimo wielu lat edukacji i uświadamiania ciągle mogą się Państwo spotkać z opiniami, że okna wykonane z PCV, są niebezpieczne dla zdrowia. 😲

Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą wycenę.  Umów się